WIADOMOŚCI

Nowości w oprogramowaniu Connex – BODY SPECIALIST i inne

Zmiany w systemie operacyjnym mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć komfort obsługi urządzenia, natomiast nowości w oprogramowaniu zwiększają możliwości diagnostyczne testera. W grudniu pojawiła się nowa wersja oprogramowania wprowadzająca sporo zmian w diagnostyce, poprzez dodanie nowych sterowników, motedy wyszukiwania poprawnych sterowników, ale również funkcji specjalnych jak BODY SPECIALIST:

BODY SPECIALIST to nowa funkcja umożliwiająca m.in. kopiowanie ustawień ECU z tzw. BODY komputera ze starego do nowego modułu.

Łatwa identyfikacja i lokalizacja komponentów w komorze silnika i nie tylko, to bez wątpienia bardzo duże ułatwienie w diagnostyce.

Za pomocą Connexa możliwe jest począwszy od odczytania kodu błędu, sprawdzenie który element jest odpowiedzialny za wystąpienie błędu, oraz skorzystanie z podpowiedzi co do metody jego diagnostyki. Jest to tak zwana diagnostyka instruowana “krok po kroku” coraz bardziej potrzebna w serwisach samochodowych.

Schematy elektryczne, wraz z rozpisem skrzynek bzpieczników i przekaźników to kolejne bardzo duże ułatwienie gwarantowane przez Connex.